Elektronik sigara kullananların sıklıkla karşısına çıkan bu kelime özellikle yeni başlayanlar tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Öncelikle Base, Nbase ve likit nedir kısaca açıklayalım;

Base

İsminden anlaşıldığı gibi likitlerin hammaddesidir. VG ve PG den oluşur. Tek tek içerebildiği gibi ikisinin karışımından oluşmuş olabilir. Likit yaparken PG oranını biraz yüksek tutarak boğaz vurumu nu ve raf ömrünü uzatabilirsiniz.

NBase

Base oluşturulduktan sonra içine sıvı nikotin ekleyerek nbase oluşturulur. Yani nikotin bulunan bazlara Nbase denilmektedir. Saf nikotin oldukça tehlike olacağından önlem alınmadan ve amatörce yaklaşmak ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Likit

Base+ nikotin+ aromanın karışımına likit denilmektedir. Elektronik sigaraların içilmesini sağlayan bu e sıvılar farklı tat ve aromalar da oluşturulmaktadır.

Elektronik sigara kullananlar veya sigarayı bırakmak için başlayanlar veya bunu hobi haline getirmiş kişiler genelde elektronik sigara içerler. Özellikle nikotin ihtiyacını karşılamak için kullanacakları likitlerde nikotine ihtiyaç duyarlar özellikle evde likit yapan kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılan Nbase likitler nikotin içermesinden dolayı kullanan kişileri doyurucu hale getirmektedir. İçerisinde nikotin barındıran fakat aroma içermeyen belirli bir oranda PG ve VG karışımlarına Nbase denilmektedir. Saf nikotin tek başına toksit oluşturan bir madde olduğundan elektronik sigara kullanımında bazlar la seyreltilerek kullanılır.

Sıvı Nikotin Nedir?

Nikotin bağımlılık yaratan tütünden bulunan saf ve sıvı bir maddedir. Yandığı zaman kahverengi rengine dönmektedir.  Sıvı Nikotin bağımlılığı aşılması en zor bağımlılıklardan biri haline gelmiştir. Strikninden ve kafeinden yapılır. Yağlı açık sarı bire maddedir yandığı zaman veya dışarıda açık bırakıldığında rengi kahverengine dönen bağımlılık yapıcı bir maddedir. Tütünden doğal olarak bulunan bir maddedir. Yaklaşık olarak tütünde bulunma oranı %2 ile 7 oranları arasında değişebilir. Nikotin aslında sigarayı bırakmak için kullanılan bir maddedir. Sigara bırakmak için elektronik sigara kullananlara nikotin miktarı düşükten sıfır nikotinsiz likitlere geçiş yapılarak bıraktırılır.

Sitemiz üzerinden Nbase siparişi vermek için : https://iyibuhar.net/evyap/nbase/

6 thoughts on “NBase Likit Nedir?

  1. merhaba son dönemde satışa sunduğunuz iğne uçlu şişelerde gelen nbaseler kargo esnasında akıtma yapmaktadır.eğermümkünse eskisigibi kapaklı şişelerden temin edebilirmisiniz.Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.